Noć muzeja 2025.

Noć muzeja u Kutini ove je godine započela prezentacijom na temu arheološkog nalazišta Turski stol. Dokle se došlo u istraživanju ove povijesne lokacije govorio je Antonio Džaja, arheolog Muzeja Moslavine. Prezentaciju je pratio i video materijal koji je snimio njihov suradnik Igor Tomek, koji je pratio tijek ovih aktivnosti te s arheologom napravio razgovor o dosadašnjim otkrićima i planovima.

 Ove godine Noć muzeja proširena je i na Galeriju Muzeja Moslavine gdje je za djecu organizirana nagradna igra ne bi li pronašli skrivene objekte, a zapravo pokrivene eksponate vrijednih djela iz muzejske čuvaonice smještene u prizemlju Galerije. Sukladno je to ovogodišnjoj temi Noći muzeja „Vidljivo-nevidljivo“ koja ukazuje na važnost prostora u kojima se čuvaju i njeguju muzejski eksponati.

 Noć muzeja ove je godine ponudio publici okušati se u zanimanju kustosa, a etnološki dio programa ponudio je radionicu o tkanju: “Od lana do platna“.


  Održan je i jazz koncert sastava Karlo Slavikovski Quartet, koji njeguje tradicionalan jazz stil.

“Cilj nam je kao i svake godine ukazati na postojanje Muzeja sa svim njegovim odjelima, osvijestiti građane o važnosti očuvanja povijesne, arheološke i etnološke baštine koju imamo i educirati i privući mlađu publiku, osobito djecu u muzej, što činimo kroz razne radionice i mislim da u tome uspijevamo”, rekla je ravnateljica Muzeja Moslavine, Jasmina Uroda Kutlić.

Nagradne igre, cjelovečernje razgledanje stalnog postava, prodaja muzejskih publikacija po promotivnim cijenama, dio je sadržaja u kojima su mogli uživati posjetitelji u Noći muzeja, koju je svojim dolaskom podržao i kutinski gradonačelnik, Zlatko Babić.