U Zadru je završila još jedna Ljetna škola hrvatskog folklora.
Desetodnevni program koji se odvijao od 4. do 13. kolovoza okupio je 70-ak polaznika koje je povezala ljubav prema hrvatskoj tradicijskoj kulturi i folkloru, a što su posljednje večeri i prikazali tijekom tzv. Sijela.
Ovogodišnji program obuhvato je plesove, nošnje i glazbala Panononske zone: Turopolja, Vojvodine, Hrvata u Mađarskoj, Bosanske Posavine, Zapadne Slavonije, Posavine, Bilogore, Sjeverne i Južne Moslavine, Baranje, Valpovštine, Đakovštine, Zapadnog Srijema, Brodskog Posavlja, Novogradiškog kraja i Požeške kotline, Županjskog i Vinkovačkog kraja, te Slatinskog, Donje miholjačkog, Orahovičkog i Našičkog kraja.
Glavni cilj ovog stručno-znanstvenog programa je očuvanje autohtonosti i izvornosti u području glazbeno-scenske izvedbene umjetnosti, jer ples, pjesma i glazba su najprivlačniji i najčešće izvođeni dio hrvatske narodne umjetnosti, pogotovo kad je riječ o kulturno-umjetničkom djelovanju Hrvata izvan RH koji za izražavanje svoje pripadnosti hrvatskom nacionalnom biću najčešće odabiru neki od segmenata folklora. Glavni voditelj škole bio je Andrija Ivančan koji je vodio i Ples, dok je tamburašku sekciju vodio Tibor Bün, a sekciju tradicijskih glazbala Vjekoslav Martinić iz Garešnice.
Gost predavač i ovoga je puta bio maestro Siniša Leopold, dok su program predavali vrsni folklorni stručnjaci i renomirani istraživači i čuvari hrvatske narodne kulture. O pjesmama i plesovima Posavine, Bilogore, Sjeverne i Južne Moslavine seminarce je educirala poznata etnologinja Slavica Moslavac uz korepeticiju Lane Moslavac. Uz njih, predavali su i Goran Knežević, Ivan i Ana Zlatunić, Vedran Vidović, Marija Kos Šaka, Márk Jeránt, Katarina Horvatović i Kristina Benko Markovica, uz suradnju glazbenog korepetitora Antuna Kotteka, te asistenata, vrsnih umjetnika i folklorista, Filipa Martinića i Martina Durbeka.